Latem na kajaki

W dorzeczu Narwii i Orzyca

Niezadługo zacznie się lato a miliony ludzi wyjadą na wypoczynek. Po natłoku pracy i nauki przez cały rok komukolwiek przynależy się parę dni czy tygodni słusznego relaksu i czasu na doładowanie akumulatorów. Interesujące bywa jak dużo ludzi decyduje się wówczas na zatłoczone oraz natężenie odwiedzane przez urlopowiczów kurorty w kraju oraz za granicą. Osobiście uznaję iż nie jest to znakomita odmiana spędzania urlopu w sytuacji kiedy mamy zszargane nerwy po stresującej pracy. Przebywanie razem z setkami innych ludzi na zawalonych plażach nie tylko nie dostarcza odpoczynku lecz może być powodem kolejnych stresujących sytuacji. Powrót do pracy wydaje się wówczas jak prawdziwa sielanka.

spływy kajakoweO wiele efektywniejszą metodą wypoczynku jest odpoczynek na zdrowym powietrzu, w miejscach względnie odległych od cywilizacji, ale wszakże nie do tego stopnia odludnych. Niekiedy wystarczy wyruszyć parędziesiąt kilometrów od miasta by odreagować od tumultu aglomeracji i pozwolić odetchnąć nerwom. Posiadamy w kraju mnóstwo tego rodzaju miejsc. Pewnym z nich jest dolina rzeki Orzyc w województwie mazowieckim, niedaleko od Mazur. Orzyc jest małą rzeczką, która ma ujście w Narwi. Przyległe krajobrazy są pełne naturalnego piękna.

Jak można najlepiej spędzać czas nad rzeką pośród dziewiczej przyrody? Woda daje ogromne możliwości. Rzeka Orzyc perfekcyjnie nadaje się do spływów kajakami i nawet nie potrzeba targać ze sobą prywatnych kajaków. Bez problemu wynajmiemy nieodzowny ekwipunek na miejscu (http://www.bobrowydwor.pl/atrakcje/splywy-kajakowe/) by oddać się spokojnym spływom kajakowym na liczącej 146 kilometrów rzece. Znakomita baza wypadowa na spływy kajakowe to okolice Makowa Mazowieckiego. Za sprawą bliskiego usytuowania jest to także interesująca opcja dla mieszkańców Ostrołęki, Pułtuska lub Przasnysza na wakacyjny wypoczynek bez ruszania się daleko od domu.