Odpoczynek na Mazurach

W dorzeczu Narwii i Orzyca

Polska zachwyca pięknem krajobrazów, i co ciekawe – nie monotonnych i jednolitych, a różnorodnych i ciekawych. Morze, góry, wyżyny, a także średniowieczne zabytki, które odrestaurowane czekają na zwiedzających. Przy całym tym zróżnicowaniu i zwiedzaniu efektywnie można wypocząć na Mazurach.

wędkarzKraina Wielkich Jezior obfituje w tysiące gatunków dzikich zwierząt, cudowne widoki i bliskość natury. Domki nad jeziorem, usytuowane blisko brzegu przycupnięte wśród drzew, pozwalają na oderwanie się od zgiełku miasta. Wyprawa łódką na drugi brzeg czy spływ kajakowy, to atrakcje, których nie uświadczymy w hałaśliwej metropolii. Jeśli decydujemy się na wyprawę kajakową, nie musimy mieć dużego doświadczenia. Wybierzmy wówczas rzekę o spokojnym nurcie, zabierzmy ze sobą kamizelki ratunkowe. Obcowanie z przyrodą, obserwacje ptaków i wszechobecna cisza sprawią, że spływ kajakowy na długo zapadnie nam w pamięci.

Widoki odbierają mowę – sielskie domki nad jeziorem, gęste lasy i gatunkowa obfitość ptactwa. Pojezierze mazurskie przyciąga wędkarzy, ponieważ są tam doskonałe warunki do wędkarstwa. Nie wolno jednak łowić bez zezwolenia oraz w strefach ciszy, gdzie zakaz poruszania się mają też łodzie motorowe i statki. Dzięki tym ograniczeniom Mazury nadal są domem wielu zwierząt, gdzie mają dogodne warunki bytowania. Wieczorem, kiedy zrobi się ciemno jest czas na ognisko. Wówczas możemy obserwować gwiazdy, które przez zanieczyszczenie świetlne w mieście, nie będą widoczne.