Wartość aktywności fizycznej na świeżym powietrzu

W dorzeczu Narwii i Orzyca

Mazowsze

Aktywność fizyczna i możliwie częste przebywanie na świeżym powietrzu to zachowania bardzo wskazane dla utrzymania zdrowia i ogólnie pojętej tężyzny fizycznej. Z tego względu lekarze często polecają taką aktywność każdemu, nie tylko ludziom którym brakuje jakiegokolwiek ruchu na co dzień, np. pracownikom biurowym spędzającym niemal cały dzień w pracy w pozycji siedzącej. Ruch jest bardzo potrzebny organizmowi a ponadto pozwala spalać zbędne kalorie więc przede wszystkim skorzystają na nim osoby mające problem z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała.

Problemy z codzienną dawką ruchu w mieście

Problemem jest wszakże zmotywowanie się do ruchu na powietrzu w zwykle zanieczyszczonym środowisku wielkiego miasta jakim jest bez wątpienia Warszawa. Sama aktywność fizyczna w dużym mieście nie jest jeszcze tak problematyczna bowiem miasto pełne jest siłowni, sal gimnastycznych i innych miejsc gdzie można się poruszać. A nawet jeżeli nie chcemy do nich uczęszczać to wystarczy zamienić windę na schody by pomóc swojemu zdrowiu. Lecz gdy pragniemy pooddychać powietrzem nie skażonym zanieczyszczeniami dużego miasta trzeba już pojechać dalej.

Rusz za miasto po świeże powietrze

Fantastycznym miejscem pod tym względem są właśnie okolice Rzewnia. Tutaj, wcale nie tak daleko od Warszawy, znajdują się miejsca o niemal dziewiczym charakterze. Mieszkańcowi Warszawy będzie aż trudno uwierzyć, że tak blisko betonowej dżungli odkryć można takie miejsca. W powiecie makowskim jest także wiele podobnych miejsc, gdzie możliwe jest aktywne spędzanie czasu na moc sposobów. Wymagającym najmniej inwestycji jest turystyka piesza. Rozległe tereny wśród urzekających pejzaży mazowieckiej przyrody pozwolą ci zrelaksować się na wielogodzinnych trasach pieszych. Trasy te usatysfakcjonują również zwolenników podróżowania rowerem. Dorzecze Narwii i Orzyca zapewnia doskonałe warunki miłośnikom spływów kajakowych.

Stare porzekadło ludowe mówi, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie muszę chyba tłumaczyć jak dobroczynny wpływ ma dla naszego zdrowia codzienna dawka aktywności fizycznej. O ile chcecie do późnych lat cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją weźcie sobie to porzekadło szczerze do serca.